Достапни линкови

Кичево: Искршени прозорите на куќата на кичевскиот јавен обвинител


Непознати лица ги искршиле прозорците на куќата на кичевскиот јавен обвинител Костадин Кизов, кој го води случајот со есхумацијата на телата од месноста Јама, јави Макфакс. Кизов смета дека демолирањето на неговата куќа е поврзано со случајот Јама, не сакајќи да ги прејудицира сторителите.
XS
SM
MD
LG