Достапни линкови

Ватикан: Папата го прославува 84 роденден


Папата Јован Павле Втори денеска го прославува својот осумдесет и четврти роденден. По тој повод е планирано објавувањето на неговата книга под наслов,,Стани. Ајде да одиме,, во која е опфатен неговиот живот во Полска до 1978 година кога беше избран за Папа. Јован Павле пред извесно време стана трет Папа во историјата на Римокатоличката црква со најдолг мандат.
XS
SM
MD
LG