Достапни линкови

Грозни: Убиени 11 руски војници


Руските новински агенции јавија дека во вчерашната заседа во Чеченија биле убиени единаесет руски војници. Се наведува дека откако нивното возило налетало на мина, бунтовниците почнале да пукаат врз војниците.
XS
SM
MD
LG