Достапни линкови

Газа: Најмалку десет Палестинци загинаа во напад на израелските сили


Најмалку десетина палестинци загинале во денешниот напад на израелските сили врз бегалскиот камп Рафа во Појасот Газа. Како што јавуваат агенциите, во нападот биле вклучени оклопни единици и пешадијата на израелската армија.
XS
SM
MD
LG