Достапни линкови

Вашингтон: Убиството на Сали нема да го одложи предавањето на власта во Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека вчерашното убиство на шефот на ирачките владејачки совет нема да го одложи предвањето на власта во Ирак планирано за триесети јуни. Во соопштението, Буш оцени дека убиството на Изедин Сали е брутален акт на тероризам.
XS
SM
MD
LG