Достапни линкови

Грозни: Басаев ја пифати одговорноста за убиството на Кадиров


Шамил Басаев еден од главните господари на војната во Чеченија преку соопштение на интернет ја прифати одговорноста за убиството на про-московскиот чеченски претседател Ахмад Кадиров извршено на девети Мај. Басаев се закани со нови напади врз чеченски и руски официјални лица.
XS
SM
MD
LG