Достапни линкови

Масачусетс: Легализиран брак на хомосексуалци


Северо-источната американска држава Масачусетс денеска стана прва држава во Соединетите Држави која го легализираше бракот меѓу истополните парови. Градските храмови ги отворија портите една минута по полноќ за да дадат дозвола за венчавање на хомосексуалците и лезбејските парови кои чекаа во ред.
XS
SM
MD
LG