Достапни линкови

Индија: Запрено тргувањето на берзата по падот на цените за 10 насто


На индиската берза на стоки е запрено тргувањето откако вредноста на цените денеска падна за 10 проценти. Инвеститорите се загрижени за економската политика на новата влада на Соња Ганди која денеска формално ќе побара мандат од претседателот Абул Калам мандат да ја формира владата откако минатата недела победи на парламентарните избори во Индија.
XS
SM
MD
LG