Достапни линкови

Анкара: Три експлозии пред Британската банка пред посетата на Блер на Турција


Најмалку три помали бомби ноќеска експлодирале пред Британската Банка во Анкара пред денешната посета на Турција на британскиот премиер Тони Блер. Во експлозиите немало жртви, а била причинета мала материјална штета. Се очекува Блер во Анкара да ги подржи турските напори за влез во Европската унија и да зборува за ситуацијата во Ирак.
XS
SM
MD
LG