Достапни линкови

Истанбул: Украина победи на Евровизија


Претставничката на Украина победи на синоќешното 49-то издание за песна на Евровизија во кое учествуваа 24 земји. Второто место во финалното натпреварување во Истнбул го освои претставникот на Србија и Црна Гора, а трета е Грција. Кандидатот на Македонија Тоше Проевски се пласираше на 14-то место.
XS
SM
MD
LG