Достапни линкови

Приштина: Според Грегори Џонсон, Косово во не така далечна иднина може да стане членка на НАТО


Командантот на јужното крило на Алијансата Грегори Џонсон по средбата со косовскиот премиер Бајрам Реџепи, изјави дека во не така далечна иднина, Косово моше да стане член под НАТО. Услов за тоа е ако се почитуваат законите што овозможува нормално функционирање на институциите и на меѓуетничка толеранција додаде генералот Џонсон за време на посетата на Приштина.
XS
SM
MD
LG