Достапни линкови

Вашингтон: Предупредување до жителите на САД да не патуваат во Иран


Американскиот Стејт Департмент повторно упати предупредување до своите граѓани да не патуваат во Иран, поради ризикот од напади или киднапирање. Во соопштението се наведува дека Вашингтон нема дипломатски односи со Техеран и не може да им пружи заштита на своите граѓани во таа земја.
XS
SM
MD
LG