Достапни линкови

Газа: Израелски хеликоптери го нападнаа седиштето на Исламски Џихад


Израелски хеликоптери изутрината го нападнале седиштето на палестинската милитантна група Исламски Џихад во Газа, при што неколку лица биле повредени. Според израелската армија, целта на нападот бил центарот на терористички активности во Газа. Неделава во повеќе инциденти во Појасот Газа загинале 13 израелски војници и 29-мина палестинци.
XS
SM
MD
LG