Достапни линкови

Багдад: Се ослободуваат стотици затвореници од Абу Триаб


Американските сили денеска започнаа да ослободуваат стотици затвореници од Абу Триаб затворот во близина на Багдад – центарот на скандалот со злоупотребата на затворениците. Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд кој вчера ненајавено го посети затворот изјави дека скандалот им наштети на американските напори за стабилизација на Ирак но оти нема да ја уништи целта за демократизација на земјата.
XS
SM
MD
LG