Достапни линкови

Багдад: Ненајавена посета на Рамсфелд


Американскиот државен секретар за одбрана Доналд Рамсфелд денеска пристигна во ненајавена посета на Ирак. Тој во Багдад разговара со американските воени команданти, а се претпоставува дека една од темите е случајот со малтретирањето на ирачките затвореници. Во меѓувреме, американските војници ги продолжуваат борбите со приврзаниците на шиитскиот верски лидер Моктада Ал Садр во околината на Наџаф и Карбала.
XS
SM
MD
LG