Достапни линкови

Софија: Посета на генералниот секретар на НАТО


Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер од денеска ќе престојува во дводневна посета на Бугарија. Схефер во денешното издание на весникот Труд изјави дека ќе побара од бугарскиот државен врв продолжување на реформите на армијата и поголем придонес на Бугарија во операциите на НАТО.
XS
SM
MD
LG