Достапни линкови

Газа: Десетмина Палестинци загинаа во израелски напади


Израелски хеликоптери денеска извршиле два ракетни напада во Појасот Газа при што најмалку 10-мина палестинци загинале, а дваесетина биле повредени. Според израелската армија цел на нападите биле група милитанти за кои се смета дека стрелале врз израелски војници.
XS
SM
MD
LG