Достапни линкови

Глазгов: Седуммина загинати во експлозија во фабрика


Седум луѓе загинале во вчерашната експлозија во една фабрика во Глазгов, изјави денеска претставник на полицијата во тој град. Тој додаде дека спасувачките екипи се уште трагаат по луѓето за кои се верува дека се наоѓаат под урнатините на фабриката. Се наведува дека причина за експлозијата била неисправноста на гасоводниот систем во зградата.
XS
SM
MD
LG