Достапни линкови

Загреб: Уапсено едно лице осомничено за макаскрот во Ахмиќи


Хрватската полиција соопшти дека уапсила едно лице под сомневање дека учествувало во масакрот што пред единаесет години се случил во Босна. Станува збор за босанскиот хрват Владо Ќосиќ кој, како што се наведува, бил вклуечн во уништувањето на селото Ахмиќи при што биле убиени стотина босански муслимани.
XS
SM
MD
LG