Достапни линкови

Газа: Шест израелски војници загинале во експлозија


Шест израелски војници загинале во експлозија на навното возило во Газа, а тројца палестинци го загубиле животот во престрелките во ова подрачје. Палестинската група Хамас ја прифати одговорноста за нападот врз возилото.
XS
SM
MD
LG