Достапни линкови

Вашингтон: Амнести Интернешнл ги обвини британските војници во Ирак


Амнести Интернешенел денеска соопшти дека во неколку ситуации британските војници стрелале и убиле ирачки цивили ианко не постоела сериозна закана за нивната безбедност. Бритранската влада засега не даде одговор на овие обвинувања.
XS
SM
MD
LG