Достапни линкови

Вашингтон: Сослушување во Сенатот за злоупотребите врз ирачките затвореници


Денеска во армискиот комитет на Сенатот ке биде одржано сослушување во врска со злоупотребите врз ирачките затвореници во затворот Абу Чраиб во бвлизина на Багдад. Генерал - мајор Антонио Тагуба ке го поднесе извештајот за условите во затворот, а во неговата студија се наведени, како што се наречени садистички и криминални злоупотреби.
XS
SM
MD
LG