Достапни линкови

Лондон: Посета на премиерот на Кина


Кинескиот премиер Вен Џибао денеска во Лондон ќе разговара со британскиот премиер Тони Блер. На дневниот ред ќе биде и прашањето за почитувањето на човековите права во Кина како и статусот на поранешната британска колонија Хонг Конг, која Кина ја смета за своја територија.
XS
SM
MD
LG