Достапни линкови

Лондон: Британскиот министер за одбрана ќе говори во парламентот


Британскиот министер за одбрана Џеф Хун денеска ќе говори во Парламентот за случајот со малтретирањето на ирачките затвореници. Вчера премиерот Тони Блер се извини за сите нарушувања на правата на ирачките затвореници што ги сториле британските војници. Американски претставници изјавија дека денеска во Багдад ќе биде покренато обвинение против еден американски војник за малтретирање на ирачките затвореници.
XS
SM
MD
LG