Достапни линкови

Киркук: Странски работник и возач загинаа


Еден странски работник и ирачкиот возач загинале кога непознат напаѓач отворил оган врз нивното возило во градот Киркук, соопшти полицијата. Вчера во неколку инциденти во Ирак, загинале над 30 лица.
XS
SM
MD
LG