Достапни линкови

Грозни: Погребан чеченскиот претседател Кадиров


Денеска е погребан чеченскиот претседател Ахмед Кадиров, кој вчера беше убиен во подметната експлозија во Грозни за време на парадата по повод денот на победата над фашизмот. Сеуште никој не ја презеде одговорноста за експлозијата во која загинаа уште 5 лица, а над 60 беа повредени.
XS
SM
MD
LG