Достапни линкови

Приштина: Посета на евро-комесарот Крис Патен


Евро-комесарот Крис Патен денеска ќе престојува во Приштина на разговори за ситуацијата на Косово, односно за превземените мерки за спречување на евентуални нови насилства, а потоа ќе замине за Белград. Како што е најавено, Патен од властите во Белград ќе побара продолжување на про-европските реформи, кои, како што се оценува, сега се во застој.
XS
SM
MD
LG