Достапни линкови

Басра: Денеска релативно мирно


Во ирачкиот град Басра денеска е релтивно мирно по синокешниот судир мегу бритаснките трупи и напгачите на шиитскиот радикален лидер Моктада Ал садр во кои загинаа петорица ирачани а деветмина војници беа повредени.Во мегувреме во нпада на едно вооружено лице во иарчкиот гард Амра загинале петмина броитански војници.
Американскта армија соопшти дека синока загинал и еден американски војник а друг бил ранет во ракетен напад врз воената база во северниот ирачки град Мосул.
XS
SM
MD
LG