Достапни линкови

Фиренца: Уапсени осомничени исламистички терористи


Италијанската антитерористичка полиција соопшти дека во Фиренца уапсила пет лица под сомневање дека станува збор за иламистички терористи кои планирале акции во Тоскана и Лигурија. Според полицијата уапсените биле поврзани со Ал Каеда и вклучени во органзирање на повекето од самоубиствените бомбашки напади против сојузничката коалција во Ирак.
XS
SM
MD
LG