Достапни линкови

Авганистан: Убиен еден маринец


Еден американски маринец бил убиен за време на синоќешниот напад во јужен Авганистан. Нападот врз маринците се случил во моментот кога тие биле надвор од својата база во провинцијата Урузган.
XS
SM
MD
LG