Достапни линкови

Басра: Нападнати британските војници во Басра


Приврзаниците на радикалниот ирачки шиитски лидер Мокатада ал Садр, како што јавуваат агенциите, ги нападнале британските војници во Басра. Засега нема извештаи дали во нападот имало жртви. До ова доаѓа еден ден откако лидерот на шиитите во Басра понуди парична награда за сите верници кои ќе заробат или убијат британски војници.
XS
SM
MD
LG