Достапни линкови

Скопје: Земјотрес во Скопје


Земјотрес со сила од четири степени според Европската скала, изутрината во четири часот и триесет минути го погоди реонот на Скопје. Според Сеизмолошката станица, епицентарот на земјотресот бил во скопското подрачје. Освен вознемиреност кај населението, потресот не предизвикал други последици.
XS
SM
MD
LG