Достапни линкови

Охрид: Средба Костов - Тоска


Министерот за внатрешни работи Хари Костов денеска во Охрид, како што јавува МИА, ќе се сретне со албанскиот министер за јавен ред Игли Тоска. На разговорите ќе стане збор за соработката на двете земји во борбата против тероризмот, организираниот криминал, илегалната миграција и шверцот со дрога.
XS
SM
MD
LG