Достапни линкови

Скопје: ДИК ќе му го врачи уверението на Црвенковски


Државната изборна комисија денеска ќе му го врачи
на Бранко Црвенковски Уверението за избор на претседател на Република Македонија. Комисијата синоќа и официјално потврди дека врз основа на конечните резултати од претседателските избори што се одржаа на дваесет и осми минатиот месец, Црвенковски е избран за шеф на државата.
XS
SM
MD
LG