Достапни линкови

Москва: Путин од денеска и официјално со втор мандат


Рускиот претседател Владимир Путин денеска и официјално е инаугуриран за вториот четири-годишен мандат на претседателската функција. На церемонијата во Кремљ присуствуваа околу илјада и 700 гости. Путин извојува убедлива победа на претседателските избори, што се одржаа во март годинава.
XS
SM
MD
LG