Достапни линкови

Париз: Симулација на бомбашки напад во метрото


Франција симулираше бомбашки напад во метрото во Париз, во рамките на вежбите за способноста на итните служби да се справат со терористички напади. Министерот за внатрешни работи Доминик Де Вилпен изјави дека Франција нема информација за конкретна закана, но оти треба да биде подготвена за секој случај, како и секоја земја во Европа.
XS
SM
MD
LG