Достапни линкови

Латифија: Убиени двајца новинари


Двајца новинари, еден од Полска и еден алжирец, биле убиени во ирачкиот град Латифија, кога непознати напаѓачи отвориле оган врз нивното возило. Новинарите работеле за полската телевизија, а во нападот бил ранет и камерманот.
XS
SM
MD
LG