Достапни линкови

Милитопол: Најмалку 5 загинати во серија експлозии во воено складиште


Најмалку 5 лица загинале во серијата експлозии во военото складиште за муниција во украинскиот град Милитопол, соопшти министерството за кризни ситуации во Украина. Пожарот во складиштето сеуште не е изгаснат а и натаму се слушаат повремени експлозии.
XS
SM
MD
LG