Достапни линкови

Вашингтон: Амнести Интернешнл ја обвини меѓународната заедница за соучешништво во трговија со жени


Амнести Интернешнел ја обвини меѓународната заедница дека е соучесник во трговијата со жени на Косово, кои се принудуваат на проституција. Оваа организација за човекови права објави дека девојки на Косово се продаваат за околу 50 евра и оти најчести клиенти се припадниците на НАТО мисијата и на администрацијата на Обединетите Нации. УНМИК оцени дека извештајот на Амнести бил површен и се базирал врз стари податоци.
XS
SM
MD
LG