Достапни линкови

Пјонгјанг: Преговори на двете Кореи за намалување на воените тензии


Северна и Јужна Кореја се согласиле да започнат воени преговори на високо ниво со цел да ги намалат меѓусебните тензии. Во заедничката изјава се наведува дека преговорите би можеле да започнат овој месец.
XS
SM
MD
LG