Достапни линкови

Њујорк: Продадена слика на Пикасо за 140 милиони долари


Една слика на Пабло Пикасо е продадена на аукцијата во Њујорк за сто и четири милиони долари, со што стана најскапа слика продадена досега во светот. Претходниот рекорд го држеше еден портрет на Винсент Ван Гог кој во илјада деветстотини и деведесетата година беше продаден за над осудесет и два милиона долари.
XS
SM
MD
LG