Достапни линкови

Индија: Четврта фаза од парламентарните избори


Во Индија се оджува 4 тата од 5 те фази на парламентарните избори на која ќе гласаат повеќе од 100 милиони лица, меѓу кои и премиерот Атал Ваџпаи. Денеска се гласа и во индискиот дел на Кашмир каде што во предвечерите на изборите во напад на две гласачки места беа повредени 9 лица од страна на исламски милитанти.
XS
SM
MD
LG