Достапни линкови

Атина: Три експлозии пред полициска станица во Атина


Властите во Грција соопштија дека изутрината пред полициска станица во Атина експлодираа три бомби кои предизвикале значителна штета, но засега нема извештаји за сериозно повредени лица. Претходно нападот бил анонимно најавен во еден Атински весник, но притоа не биле соопштени мотивите и кој ке ја презеде одговорноста. Експлозиите се поклопуваат со одбележувањето на 100 те дена до почетокот на Олипмијадата во Атина.
XS
SM
MD
LG