Достапни линкови

Вашингтон: САД му ја честитаа победата на Црвенковски


Соединетите Американски Држави му ја честитаа победата на Бранко Црвенковски на претседателските избори во Македонија. Очекуваме ново-избраниот претседател Црвенковски да го продолжи патот на стабилност и напредок што го трасираше Борис Трајковски низ трајната посветеност на јакнењето на меѓу-етничките односи и унапредувањето на интеграцијата на Македонија во евро-атланските структури, изјави портпаролот на Стејт Департментот Ричар Баучер.
XS
SM
MD
LG