Достапни линкови

Њујорк: Средба Анан – Пауел – Лавров - Солана


Министрите за надворешни работи на Соединетите Држави и на Русија, Колин Пауел и Сергеј Лавров, како и евро-комесарот Хавиер Солана, денеска во Њујорк ќе разговараат со генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан за најновиот развој на израелско – палестинскиот конфликт. Така-наречениот квартет за Блискиот Исток се состанува откако израелскиот премиер Ариел Шарон не доби подршка од неговата Ликуд партија за планот за повлекување од Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG