Достапни линкови

Вашингтон: Буш го поздрави проширувањето на ЕУ


Американскиот претседател Џорџ Буш го поздрави приклучувањето на нови членки во Европската Унија, оценувајки дека проширувањето ќе им даде надеж на милиони европејци. Заедно со ширењето на НАТО, со проширувањето на Европската Унија се помага создавањето единствена, слободна и мирна Европа.
XS
SM
MD
LG