Достапни линкови

Газа: 22 Палестинци загинаа во напад на израелските сили


Двајца палестинци загинале, а 22-ца биле повредени изутрината кога израелските сили од хеликоптер истрелале ракета во бегалскиот камп Кан Јунис во Појасот Газа. Агенциите јавуваат дека претходно, вооружени лица стрелале врз израелските тенкови, стационирани во кампот.
XS
SM
MD
LG