Достапни линкови

Лондон: „Дејли Мирор“ соопшти дека целосно стои зад објавените фотографии


Британскиот таблоид Дејли Мирор кој во минатата недела ги објави фотографиите во кои се гледа дека британските војници ги тепаат ирачките затвореници, денеска објави дека целосно стои зад ваквите свои извештаи. Според весникот, стотици слични фотографии циркулирале меѓу сојузничките војници во јужен Ирак.
XS
SM
MD
LG