Достапни линкови

Вашингтон: Амнести Интернешнл ја обвини владата на Белорусија


Амнести Интернешенел ја обвини владата на Белорусија дека ги крши независните синдикати и правата на активистите што е во спортивност со конвенцијата на Интернационалната работничка организација чиј потписник е и оваа земја. Претседателот Александар Лукашенко, пак го осуди, како што рече, мешањето на надворешниот фактор во синдикатите и ги критикуваше независните синдикати за контактите со Западот.
XS
SM
MD
LG