Достапни линкови

Виетнам: Најмалку 21 загинат при потонување на брод со ученици


Најмалку 21 лице, повеќемина деца се удавија, а десетици се водат за исчезнати отако брод со 200 ученици и наставници потона во близина на јужниот брег на Виетнам. Досега се спасени 111 лица.
XS
SM
MD
LG